Powered by Smartsupp

u Schabińskiej

Pierwsze urodziny Covida na stoku narciarskim w Chyrowej. Grzegorz Schabiński zamyka sezon w Beskidzie Niskim: dajmy ludziom trochę radości

Grzegorz Schabiński, restaurator z Jasła, organizuje w sobotę, 13 marca, na terenie swojego Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego Chyrowa-Ski w Chyrowej 1. urodziny Covida. Impreza połączona z II Zawodami Jazdy na Byle Czym i disco na stoku to swego rodzaju protest przeciwko temu, co dzieje się w Polsce.

Grzegorz Schabiński, restaurator z Jasła, zasłynął nie tylko na Podkarpaciu, ale i w całej Polsce ze swoich nietuzinkowych akcji podczas lockdownu. W ub. roku, jako pierwszy restaurator w Polsce, udostępniał w swoim hotelu w Jaśle pokoje za 1 zł, gdzie goście mogli zjeść śniadanie, obiad, kolację czy deser, mimo zamkniętych restauracji.

Kolejnym pomysłem, który tym razem Schabiński realizował podczas zamknięcia stoków, było wynajmowani pokoi w Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego Chyrowa-Ski w Chyrowej jako… schowki na narty. W styczniu wybudował kapliczkę pod wezwaniem „Matki Boskiej Dającej Nadzieję na Przetrwanie”, aktywizując w ten sposób ruch pielgrzymkowy na nartach. Stanęła ona w połowie stoku w Chyrowej.

Dalsza cześć artykułu przeczytasz na nowiny24.pl

Przewiń do góry