u Schabińskiej

Obowiązkowa kwarantanna w hotelu. W Jaśle są trzy takie miejsca, gdzie możesz pozostać w izolacji. Trzeba za to zapłacić

W Jaśle są trzy miejsca, w których możesz odbyć obowiązkową kwarantannę, jeśli nie chcesz przebywać na niej w domu i narażać rodziny. Za pobyt trzeba jednak zapłacić.

W mieście są trzy miejsca, gdzie można odbyć kwarantannę:
U Schabińskiej Restauracja i Hotel w Jaśle
„Hotel Restauracja Małopolska”
„Hotelik przy Winnicy”

Za „przymusowy” pobyt w hotelu trzeba jednak zapłacić. Specustawa nie zawiera przepisów, które mówiłyby o darmowym udostępnianiu miejsc w hotelach, na odbycie indywidualnej kwarantanny.

– Podjęliśmy się trudnego zadania i udostępniliśmy nasze hotele dla mieszkańców. Obowiązują zwykłe ceny za dobę hotelową. Ponieważ nie mamy „jedynek”, udostępniamy pokoje dwuosobowe w cenie jednoosobowego. Owszem, mieszkańcy pytają o możliwość obycia kwarantanny, ale gdy dowiadują się, że za pobyt trzeba płacić, rezygnują. Spotkałem się też z bardzo nieprzyjemnymi sytuacjami, gdzie byłem oskarżany o to, że chcę się dorobić na koronawirusie, że powinienem przyjmować i gościć ludzi w kwarantannie za darmo. Bardzo to przykre – mówi Grzegorz Schabiński, właściciel hoteli w Jaśle, gdzie można odbywać kwarantannę.

Grzegorz Schabiński zaznacza, że cenę pobytu wliczone jest śniadanie. Osoby, które zdecydują się na odbycie kwarantanny w hotelu mogą liczyć również na obiady i kolacje, również płatne.

Dalszą część artykułu przeczytasz na jaslo.naszemiasto.pl

Przewiń do góry