u Schabińskiej

Gorlice. Pałac w Siarach dostanie kolejną szansę. Za kilka dni sprawdzimy jak teraz wygląda

Po latach ciszy piękny pałac w Siarach odżyje. Będzie tętnił gwarem gości prawie tak jak w czasach, gdy mieszkała w nim rodzina Długoszów.

Na stronie internetowej biura nieruchomości specjalizującego się w obrocie nieruchomościami zabytkowymi i turystycznymi można znaleźć ogłoszenie, że pałac w Siarach jest na sprzedaż. Wystarczy mieć gruby portfel, który pomieści 6,5 miliona złotych.

Będzie nowe otwarcie

Pałac już znalazł swojego nowego właściciela. Jest nim znany restaurator z Jasła. Ile zapłacił, nieważne, ważniejsze jest, co z nim zrobi.

– Ruszamy od pierwszego września – mówi Grzegorz Schabiński, nowy właściciel pałacu. – To będzie hotel i restauracja, ale też możliwość organizacji tam najprzeróżniejszych imprez i uroczystości. Zajmiemy się też parkiem. Gołym okiem widać, że potrzebuje sporo troski – dodaje.

O tym, że pałac w Siarach jest idealnym miejsce spotkań, mieli okazję przekonać się uczestnicy organizowanego przez Gazetę Krakowską plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. To właśnie tam po zwycięstwie Gorlic w głosowaniu Czytelników odbyła się wielka plebiscytowa gala.

Dalsza część artykułu przeczytasz na gazetakrakowska.pl

Przewiń do góry